Dowiedz się więcej o naszej działalności - LF LEGAL

LF LEGAL FOLIGOWSKI

KANCELARIA RADCOWSKA S.K.A.

Łukasz Foligowski

RADCA PRAWNY

Łukasz Foligowski

Jestem absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Po zdanym egzaminie zawodowym uzyskałem wpis na listę radców prawnych.

SPECJALIZACJA

DOŚWIADCZENIE

JĘZYKI OBCE

Prowadzę obsługę prawną klientów w sprawach związanych z działalnością gospodarczą. Specjalizuję się w szczególności w prawie spółek handlowych i prawie gospodarczym, prawie umów handlowych, międzynarodowym prawie podatkowym, prawie administracyjnym oraz prawie własności intelektualnej.

 

Posiadam bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi spółek w Polsce i za granicą – w Czechach, Bułgarii, Estonii, na Słowacji, Węgrzech, Łotwie. Malcie, Cyprze oraz w rajach podatkowych (spółki offshore). Świadczę pomoc prawną przy windykacji należności, rejestracji znaków towarowych, projektowaniu, sprawdzaniu i opiniowaniu umów, w tym przede wszystkim umów w obrocie gospodarczym. Doradzam klientom w przedmiocie opodatkowania międzynarodowych transakcji. Reprezentuję klientów w postępowaniach administracyjnych.

Świadczeniem pomocy prawnej zajmuję się od 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem współpracując z Kancelariami Adwokatów i Radców Prawnych specjalizujących się w obsłudze przedsiębiorców, a także jako członek działu prawnego spółki aktcyjnej notowanej na GPW. Współpracuję z firmami konsultingowymi oraz biurami rachunkowymi obsługującymi transakcje z udziałem międzynarodowych przedsiębiorców.

 

Posiadam także praktyczne doświadczenie w biznesie, które zdobyłem między innymi sprawując funkcję prokurenta oraz pełnomocnika zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozwoliło mi to uzyskać szersze spojrzenie na kwestie formalne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także lepiej zrozumieć potrzeby przedsiębiorców.

Biegle władam językiem angielskim, w tym językiem prawniczym. Posiadam certyfikat International Legal English Certificate (ILEC) wydany przez Cambridge English Language Assessment.

 

W stopniu komunikatywnym posługuję się także językiem rosyjskim.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Więcej informacji co do oferowanych usług znajduje się w wzkładce "ZAKRES USŁUG".

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu podjęcia działań przed zawarciem umowy oraz ochrony prawnie usprawiedliwionego interesu Administratora. Szczegółowe informacje co do przetwarzania danych osobowych dostępne są tutaj.

Polityka prywatności

*}