Czy spółka zagraniczna może być komplementariuszem lub komandytariuszem spółki komandytowej w Polsce?

ŁUKASZ FOLIGOWSKI

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Czy spółka zagraniczna może być komplementariuszem lub komandytariuszem spółki komandytowej w Polsce?

Na podstawie art. 13 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, spółki zagraniczne mają prawo do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w formie spółki komandytowej, a także do przystępowania do takich spółek oraz obejmowania bądź nabywania ich udziałów. Jak wynika z powyższego, spółka zagraniczna może być komplementariuszem i komandytariuszem spółki komandytowej w Polsce. Może także przystąpić do istniejącej spółki komandytowej. Dotyczy to zarówno spółek z państw członkowskich Unii Europejskiej, jak i spółek z państw trzecich, w tym zarejestrowanych w rajach podatkowych (spółki offshore).

FORMULARZ KONTAKTOWY

Regulamin plików cookies

*}